kompleksowym wyburzaniem obiektów przemysłowych

Metal-Trans to firma z wieloletnim doświadczeniem. Nasze usługi świadczymy od 1995 roku. Na naszym koncie mamy kilkaset tych mniejszych, ale również tych dużych zakończonych sukcesem rozbiórek. Wykwalifikowana grupa pracowników pozwala na realizacje projektów wymagających odpowiedniego doświadczenia i sprzętu.

Głównym profilem naszej działalności jest kompleksowa rozbiórka i wyburzenia budynków mieszkalnych, przemysłowych, drogowych, hydrotechnicznych, górniczych, czy melioracyjnych. W naszych działaniach stosujemy zarówno metody tradycyjne jak i mechanicznymi przy pomocy młotów hydraulicznych, szczek kruszących do wysokości nawet 26 metrów. Jeżeli jest to konieczne w pracach wykorzystujemy również sztuki minerskie lub metody alpinistyczne.

Ponadto wykonujemy demontaż konstrukcji stalowych i urządzeń. Pracując z nami nie musisz się martwić o pozostałości po wyburzeniach. Zajmiemy się wywozem, a także przerobem złomu stalowego i metali kolorowych.

Metal-Trans to także roboty ziemne i drogowe przy użyciu ciężkiego sprzętu budowlanego. Świadczymy usługi transportowe sprzętu, dostaw kruszyw oraz mieszanek budowlanych pochodzących z recyklingu gruzu budowlanego z rozbieranych obiektów.

Powierzając nam prace nie musisz się martwić o dokumentację. Wykonujemy projekty budowlane rozbiórek, projekty ruchu zastępczego, ekspertyzy budowlane oraz raporty oddziaływania inwestycji.

Posiadamy jedną z największych baz sprzętowych. Na stałym wyposażeniu posiadamy koparki gąsienicowe i kołowe, spycharki, ładowarki, walce drogowe, kruszarkę, przesiewacz, samochody ciężarowe oraz ciągniki siodłowe. Łącznie to ponad 90 pojazdów i urządzeń specjalistycznych najlepszych marek.

Wysoko wyspecjalizowana kadra techniczna średniego i wyższego szczebla oraz kierownicza mająca kilkunastu letnie doświadczenie sprawia, że Metal-Trans jest jedną z największych i najczęściej wybieranych firm z terenu Dolnego-śląska. Jesteśmy gwarantem fachowego i terminowego wykonania wszelkich powierzonych nam prac.

Jesteśmy odpowiedzialni. Posiadamy wymagane uprawnienia i koncesje na prowadzenie w kraju przetwórstwa i obrotu metalami kolorowymi (nieżelaznymi) oraz zezwolenia na zbieranie i transportowanie odpadów. Nasza firma jest także ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej w zakresie wyburzeń i rozbiórek, robót ogólnobudowlanych i ziemnych.

Roboty rozbiórkowo/wyburzeniowe

Oferujemy kompleksowe rozwiązania dotyczące robót rozbiórkowych
- Rozbiórki mechaniczne przy użyciu ciężkiego sprzętu
- Wyburzenia metodą strzałową
- Rozbiórki ręczne

Roboty ziemne

- Wykopy szerokoprzestrzenne
- Wykopy fundamentowe
- Wykopy podstropowe
- Zabezpieczenie wykopoów ścianką berlińską
- Wzmacnianie gruntu/podłoża
- Wykopy liniowe przy robotach drogowych i kaanalizacyjnych
- Niwelacja terenu przy użyciu ciężkiego sprzętu wraz z niwelacją laserową

Roboty drogowe

- Stabilizacja gruntu
- Wzmocnienie gruntu
- Podbudowy z kruszyw naturalnych
- Podbudowy przy wykorzystaniu kruszyw z recyklingu, betonowych, ceglanych, betonowo-ceglanych
- Nawierzchnie drogowe kostka brukowa, masa asfaltowa, beton drogowych
- Nawierzchnie przepuszczalne
- Elementy drogowe krawężniki, obrzeża

Usługi transportowe

- Transport materiałów sypkich
- Transport sprzętu przy użyciu specjalistycznej naczepy niskopodwoziowej